Jarní charitní bazárek 17. dubna
9. dubna 2021 Aktuálně

Jarní charitní bazárek 17. dubna

Jaro přichází zatím nesměle, ale je tu. A s ním i výměna věcí ve skříni. Nabízíme vám možnost obohatit si šatník na 3. charitním bazárku 17.4. od 9h do 17h na náměstí v Mnichovicích.

Kdo je v kontaktu se svým sociálním pracovníkem, může získat oblečení a obuv ZDARMA.
 
Dětské, dámské, pánské oblečení a obuv nabízíme za dobrovolný příspěvek.
 
Vše v top stavu, polovina věcí dovezena z Anglie. Oblečení máme nachystáno asi ve 150 banánových krabicích podle velikostí, na náměstí budou rozloženy pod třemi stany na ramínkách pro rychlý a pohodlý výběr.
 
 
????A nyní organizační prosba pro dobrovolníky.
Potřebovala bych podpořit v čase 7-18 h těmito činnostmi:
 
⏰7-7,30h: stavba 3 stanů ???? (je potřeba 6 lidí na roztažení stanu, samotná stavba je na 5 minut, ale musí celkem 6 lidí být v jeden moment každý u jedné nohy stanu)
7,30-9h: vybalování krabic, věšení na ramínka (klidně 8 lidí)
9-17: průběžná pomoc při bazárku, rovnání věcí, skládání ramínek, zvedání padajících stojanů ???? Stačí, když se třeba někdo nabídne na 2h pomoci v konkrétním čase.
17-18h: skládání zbylého oblečení do krabic (doufám, že ho bude minimum :-)) a stažení stanů (opět 6 lidí na pár minut)
 
???? Kdo by mohl pomoci s ranním odvozem věcí nebo večerním dovozem krabic s vozíkem (z Čeřovky na náměstí a zpět), budu také vděčná za pomoc, i jen jedna vaše jízda pomůže.
Pište na messenger, whatsap nebo volejte. Děkuji!! 605 918 148 Lucie Procházková
 
???????? Protiepidemické ujištění:
Stany budou otevřené, rozmístěné uprostřed náměstí (ne dole u Mnichovky). Chceme tak umožnit pohodlné rozestupy při vybírání věcí. Čas bazárku jsme zvolili snad dostatečně široký v průběhu celého dne, aby se lidi v tom čase bezpečně rozptýlili - max 2 lidi pod jedním stanem. Dobrovolníci doloží prohlášení o antigenním testování ne starším než 3 dny.
Na místě bude dezinfekce, všichni budeme mít povinné ochranné pomůcky (respirátory). Věci nabízené na bazárku prošly mrazem.
 
???????? Chcete nám nějaké oblečení darovat?
Pokud nám chcete věnovat nějaké oblečení či obuv, můžete to donést na bazárek, vše nachystáme na podzimní bazárek. Moc nám ulehčíte práci, pokud bude oblečení čisté, nezažloutlé, bez fleků, žmolků, dírek, s funkčními zipy - prostě top stav. Obuv prosím umytou, bez bláta. Oblečení vždy pečlivě třídíme a často spousta věcí končí bohužel v kontejneru, protože nesplňují naši představu o tom, jak kvalitní a důstojně vypadající oblečení chce charita lidem nabízet a poskytovat. MOC DĚKUJEME.